----> HŰSÉGPROGRAM <----
Regisztrálj most és azonnali 500 + Hírlevél: 1000 pontot írunk jóvá a fiókodban! 

Blog

Ez a 30 anime a legjobb a világon!

Anime
Szűrés törlése
Ez a 30 anime a legjobb a világon!

Összegyűjtöttük Neked a világ 30 legjobb animéjét egy helyre.

Bár a világon minden évben rengeteg rajzfilm készül, animének csak azokat nevezzük, amely japán mintára vagy ténylegesen Japánban készültek. Állítólag eddig több mint 17.000 anime készült, ez pedig egy 23 milliárd dolláros piacot jelent csak egy évben. 

Az első japán animációt 1917-ben készítették, ám az első híres japán anime, az Astro Boy 1963-ban került képernyőre. Anime vagy rajzfilm? Egyre többen kérdezik, és bár rajzolt művekről van szó, ám csak annyira hasonlíthatók össze, mint az alma és a körte. A lényeg, hogy mindkettő finom.

Manapság évente több száz anime készül, amely különféle televíziókban és streaming platformokon jelennek meg, nézettségük pedig folyamatosan nő.

Japánban az anime ipar kénytelen osztozni a japán pop-kultúra többi sikerágaival, így a mangákkal, a videójátékokkal és a ponyvaregényekkel. Ráadásul az anime igen gyorsan világszerte elterjedt angol szinkronnal vagy felirattal.

Összegyűjtöttük Neked minden idők 30 legjobb animéjét:

Legyen az klasszikus anime franchise vagy teljes új rajzfilm. A legjobbak listája segíthet a kezdőknek megtalálni a nekik megfelelő stílust. Ez a lista kizárólag a televíziókban elérhető anime sorozatokat tartalmazza, tehát anime filmeket nem tartalmaz.

Olyan sok anime sorozat sikeres, hogy nagyon nehéz harmincra leszűkíteni a jó sorozatokat, így ezeken kívül is bőven lehetnek jó animét. Tekintettel a bő választékra, kezdjük az utolsó tízzel.

Hát akkor kezdődjék a visszaszámlálás!


30. Fate 

Ez, a 2006-ban indult fantasy akciósorozat (Fate/Stay Night) egy Windows játékon alapul. A főszereplő Shiro Emiya, aki segédjével, Saberrel együtt túlélte a Szent Grál Háborút. 2011-2012-ben jött ki a Fate/Zero sorozat az első folytatásaként. Rá kettő évvel már a Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works epizódjaival találkozhattunk, amelyben az ismert szereplőkkel egy másik szerelmi szállal („út”) találkozhattunk. 2017-ben, 2019-ben és 2020 három filmet is készítettek. A harmadik évadban, a Heaven’s Feelben már megint egy másik lány rabolja el Shiro szívét.


29. KonoSuba: God’s Blessing on this Wonderful Word!

„Az Isten áldása ezen a csodálatos világon” anime egy japán ponyvaregényen alapul. Az első évada 2016-ban látott napvilágot, míg a második évad egy évvel később. A főhős tini meghal egy balesetben és egy istennő segítségével egy másik világ reinkarnálódik. Ott az istennő társaságában szörnyek ellen harcol.


28. InuYasha

InuYasha egy félig ember félig kutyaszellem, akinek anime története egy 56 részes manga sorozatból származik. A sorozat első része az első 36 mangát dolgozza fel, a másik rész (InuYasha: The Final Act) pedig a maradékot, mindezt 2000 és 2010 között. A sztori szerint egy tinilány véletlenül átjut egy másik világba és félig kutyaszellemmel próbálnak egy széttört varázs ékkő darabjait összegyűjteni.


27. Tokyo Revengers

A Tokiói Bosszúállók anime is egy sikeres mangára vezethető vissza, melyben egy sikertelen fiatalember hirtelen 12 évet visszautazik a múltba. Ekkor főiskolásként megpróbál mindent megtenni, hogy megmentse a jelenben gengszterek által megölt kedvesét. A lány öccsével kezet fogva ide-oda ugrál az időben, hogy elérje célját.

26. Bleach
Kezdő és profi animerajongók számára tökéletes a Bleach, mely – micsoda meglepi – szintén egy mangasorozaton alapul. 2004. és 2012. között 366 részt készítettek el. A siker mind manga-, mind animeszinten folytatódott, így 2022-től új részekkel találkozhatunk.
A szamuráj beütésű történetben egy szuperképességekkel rendelkező főiskolás küzd a gonosz szellemek ellen.

25. Cowboy Bebop

Ez a 26 részes sci-fi anime aratta a legnagyobb sikert Japánon kívül még 1998-ban és 1999-ben. A történet 2071-ben játszódik és Spike Spiegel és Jet Black fejvadászok kalandjait mutatja be. Egy anime film is készült 2001-ben (Cowboy Bebop: A mennyország kapuján kopogtatva címmel), majd 2021-ben egy élő szereplős sorozat is, amely csak egy évadot élt meg.

 

24. My Hero Academia
Máig az egyik legnézettebb és legsikeresebb anime (és manga). Az első évad 2014-ben jött ki, azóta folyamatosan találkozhatunk a fiatal Izuku Midoriya (hősneve Deku) és más ifi hősök fejlődésével és küzdelmével egymással, de főleg a gonosz hősök ellen. Külföldi sikere állítólag részben annak köszönhető, hogy stílusa kissé hasonlít az amerikai szuperhősös képregényekhez.

23. Jujutsu Kaisen
Ez a 2020-ban, 24 résszel indult dark fantasy anime szintén a legkedveltebbek közé tartozik. Egy évvel később már egy anime filmet is készítettek belőle, s jövőre várható a sorozat második évadja. Az időnként humoros és igen jól megrajzolt történet a főhős és egy pandával kiegészített csapatának küzdelmét mutatja be a főgonosz és csapata ellen.


22. Steins; Gate

A 2011-ben képernyőre került, 24 részes sci-fi anime az időutazással/időhurokkal operál, amelyben néhány fiatalnak sikerül sms-t küldenie a múltba. Második évada 2018-ban már a múltba kalauzolta a főhős Rintaro Okabét és laboratóriumi csapatát. A sorozatban a múlt, a jelen és a jövő emberei harcolnak a saját érdekeik érvényesítéséért. Az animéhez kötődő tokiói bevásárlónegyed, az Akihabara a rajongók zarándokhelye (nem is csoda, hiszen itt működik a Tokyo Anime Center is).

21. Tokyo Ghoul
A harcolós-véres-emberevős mangából 2011. és 2014. között készítettek anime sorozatot. A folytatása 2018-ban jött ki. A történet az emberek között élő, emberevő spéci vámpírokról és közösségeikről szól, akik között vannak vegák, harcolnak egymással és az ellenük specializálódott rendőrséggel. A főhős Ken Kaneki egy rosszul sikerült emberevés utáni műtétet követően ghoullá vált.


20. OreGairu: My Teen Romantic Comedy

Ez a 2013-ban indult romantikus sorozat ismert még „Az én tini romantikus komédiám rossz, mint ahogyan vártam ” címen is. A történetben egy magányos és kissé pesszimista fiú (Hikigaya) belép egy klubba két lánnyal (Yukino és Yui) együtt, majd tanácsokat adnak más, problémákkal küzdő diákoknak. A sorozat utolsó évada 2020-ben jött ki.


19. Love Live!

Ez az „életből merítő” sorozat az Ázsiában igen menő popcsapat kultúrára alapoz, nemcsak azért, mert a sztori szerint iskolás lányok hoznak össze egy pop énekes bandát, (hogy megmentsék sulijukat), hanem mert tényleg jó számaik vannak. A 47 zeneszám 3 albumon és 7 klipen is megjelent, ráadásul a legjobbnak tartott szereplő dalait egy tényleges japán popdíva énekli. A sorozat első két évadját 2013-2014-ben adták le, míg a következő eresztés 2016-2017-ben jött ki.


18. The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Sokak szerint ez a humoros-sci-fi sorozat a 2000-es évek utáni legjobb, az „élet egy szeletét” bemutató anime, amelyet ifjúsági regényekből adaptáltak 14 részes rajzfilmmé még 2006-ban. Ezt 2009-ben felfrissítve újra leadták és 2011-ben folytatták újabb 14 résszel. Egy kicsit zavaró, hogy az anime epizódok direkt nem időrendben küldték képernyőre, így a rajongók gyakran jönnek elő a „tökéletes” nézési sorrenddel. A történet egy nem átlagos leányról (Suzumiya) szól, aki az unalom ellen az iskolában megalapította az SOS Brigád klubot (itt az SOS japánul a „világ felpörgetése” jelentéssel bír), benne másik 3 iskolás lánnyal, keresve természetfeletti, nem átlagos dolgokat. Magát a sztorit Kyon, az egyik iskolatárs meséli el, így tulajdonképpen ő tekinthető főhős.

17. Detective Conan

1996-tól a mai napig több mint 1000 epizódot sugároztak és még 23 animációs mozifilm is készült a visszafiatalodott nyomozó történetéből, szóval ez egy generációk tetszését kivívó, mára már modernizált őskövület. A klasszikus nyomozós történet szerint egy kísérleti szertől 7 évessé fiatalodott – amúgy rendőrségi nyomozásokat segítő – tini továbbra sem hagy fel a bűnügyek megoldásával. Igaz, hogy barátjának magánnyomozó apjával (annak nevében) dolgozik, de közben még az általános iskolába is járnia kell.

16. Violet Evergarden

Ez 2018-ban napvilágot látott, 13+1 részes, könnyfakasztóan romantikus sorozat az egyik legjobb megrajzolt animék közé tartozik, sokan nem is annyira a sztori, mint inkább a rajzok miatt szeretik. A történet egy volt katonalányról szól, aki a háborúban elvesztette mindkét kezét és így robotkarjai lettek. A kenyerét levelek írásával keresi, olyanok nevében ír, akik arra nem képesek. Az érzelemdús sztori végére maga Violet is képes lesz érzéseit megérteni és kifejezni.

15. Attack on Titan
Az egyik leghíresebb sötét fantasy anime sorozat, amelyben emberevő óriások tizedelik meg a magas falakkal körülvett városok lakóit. Az első évadot még 2013-ban adták le, míg az utolsó évad végét idén láthattuk. A sorozat a titánná változni tudó Eren Yeager és gyermekkori barátai, Mikasa Ackerman, valamint Armin Arlert történetéről szól, akik felnőttként harcolnak a titánok ellen.


14. Fullmetal Alchemist
A bölcsek köve nyomában

Ez az egyik legismertebb sci-fi anime, amely egy olyan kitalált világban játszódik, ahol az alkímia az egyik legkomolyabb tudományág. Első szériáját 2003-2004-ben adták le, még a manga kiadásával párhuzamosan, így ez a sorozat tartalmában eltér a mangától. A második széria (Fullmetal Alchemist – Testvériség, 2009-2010.) már hűen követi a mangákat. A történet arról szól, hogy két testvér, Edward és Alphonse Elric saját alkimista – testüket megváltoztató – hibájukat akarják helyrehozni, eközben a bölcsek kövét is keresik, azonban tudtukon kívül olyan veszélyes játszmába keverednek, amelyben nem csak a saját sorsuk a tét, hanem több millió ember élete is.


13. Anohana: The Flower We Saw That Day
(A virág, amit aznap láttunk)

A 11 részes, romantikus anime 2011-ben került a nézők elő, s még egy mozifilm is készült belőle. A sztori egy hattagú gyerekcsapatról szól, mely feloszlott, amikor egyikük (Menma) egy balesetben meghalt. Öt évvel később Menma szelleme megjelenik egyikük (Jintan) előtt, és kijelenti, hogy nem tud eljutni a túlvilágba, amíg nem teljesül utolsó kívánsága (amire nem emlékszik). Jintan összehívja, az őt képzelődőnek tartó csapatot, hogy megoldják a problémát.


12. Ghost in the Shell

A legendás „Páncélba zárt szellem” sci-fi anime film először 1995-ben került a mozikba, és mindjárt megmutatta a nyugati embereknek, hogy mi is az az anime. Ezt a filmet még kettő rajzfilm mozi követte, majd 2017-ben egy élőszereplős film is. Az első anime sorozat 2002-2003-ban jött ki, a második pedig 2004-2005-ben. A Netflix 2020-ben elkészített egy modernizált, 12 részes adaptációt. A történet egy 2030-as, III. világháború utáni cyberpunk világban játszódik, ahol kiborgok, androidok és emberek szupertechnikával bűnöznek és bűnüldöznek. A főszereplő az Őrnagy, aki csapatával a titkosszolgálatnak dolgozik és a cybervilágnak megfelelő agyafúrt és hightech fenyegetések ellen harcol.


11. Dragon Ball

A 153 részes animét 1986. és 1989. között adták le Japánban. Nyugaton nem igazán jött össze, ott ténylegesen csak Dragon Ball Z néven, 2001-2003-ban, a Cartoon Networkon futott be, végre normális szinkronnal. Igaz, cenzúrázták, azaz a meztelen és véres jeleneteket kivették, átrajzolták.
A történet Son Goku életét követi a gyerekkorától, amíg nagyapa nem lesz. Kalandjai során rengeteget harcol és végül a világ legerősebb harcművésze lesz. A címadó sárkánygömbök heten vannak és összegyűjtve őket egy kívánságteljesítő sárkányt lehet megidézni (ezután újra szétszóródnak a világban).

 

10. Death Note
Ez a 37 részes horror anime nemcsak Japánban, hanem világszerte nagy sikert aratott 2006. és 2007. között. Két mozifilm is készült belőle, sőt a Netflix 2017-ben készített egy visszafogott sikerű adaptációs sorozatot az animéből. A sztori egy okos srácról szól, aki megtalál egy halálisten által az emberek közé ejtett halállistát. Akinek a nevét beleírják a listába, az meghal. A fiú ezt a módszert használva akarja a világot megtisztítani a bűnözőktől, miközben a rendőrség őt is keresi.


9. Pokemon

Ki ne ismerné az 1997-ben világhódító útjára indult videó játékot (mely Japánban először „Zsebszörnyek” néven futott, angolul Pocket Monsters, rövidítve Pokémon). A játék sikeréből született az anime sorozat 1997. és 2006. között, amely az egyes játékok témáját követi csekély 1131 részben. A népszerűségét nemcsak a 20 mozifilm támasztja alá, hanem a Pokémon Go okostelefonos online játék is, amely megduplázta a kiadó Nintendo részvény árfolyamát.


8. Re: Zero – Starting Life in Another World –

A 2010-es évek legjobb japán dark fantasy animéje, amelynek 25 részes első sorozata 2016-ban kerül képernyőre. A második évad 25 epizódját pedig 2020-ban láthatták rajongói. A történet egy antiszociális fiatalról szól, aki lement vásárolni és egyszeriben egy másik világban találja magát. (Tehát a kalandkerülőknek jobb a házhozszállítás.) Ebben a világban egy féltünde leányzót segít királynővé válni, miközben jó néhányszor meghal és feltámad.


7. JoJo’s Bizarre Adventure

A szokás szerint manga alapú anime első évadának 26 része 2012-2013-ban jött ki. A 48 epizódos második évadot 2014. és 2015. között láthatták a rajongók. A 3. évad 39 része pedig 2016-ban került a tévébe, míg a 4. évad szintén 39 epizódját 2018-2019-ben adták le. A Netflix is lecsapott az animére és 2021-ben 12 részt lehetett látni náluk. Az anime Joestar család élettörténetét és generációkon átívelő, időnként természetfeletti harcait és kalandjait mutatja be.


6. Neon Genesis Evangelion

Ezt a régi (1995-1996., 26 rész) sci-fi animét erős szimbolikája, jellegzetes karakterei, kidolgozott akciójelenetei, grafikája és szerkesztése miatt az egyik alap japán animének tekintik. Egy alternatív befejezésű mozifilm is készült az utolsó 2 epizódból 1997-ben. Ezt követően egy négy részes mozifilm is készült (2007., 2009., 2012. és 2021.). A történet egy katasztrófa utáni és idegen támadás alatti Földön játszódik, amelyen csak robotokat irányító gyerekek tudják felvenni a harcot az idegenekkel.

 

5. One Piece
Kétségtelenül a legnépszerűbb manga és anime a One Piece. A manga Guinness rekorder, mint a legnagyobb példányszámban kinyomtatott képregény (2018-ig 470 millió példány). Az anime is rekorder a maga 1004 részével, amelyek 1999-től folyamatosan jelentek meg.
A történet a kalózkirály kincsének (ez lenne a One Piece) kereséséről szól, melyet Luffy, a fiatal srác is magáénak akar, s a kereséshez kalózcsapatot toboroz és velük rengeteg kalandon megy keresztül, miközben démongyümölcsök segítségével spéci erőre/tulajdonságokra tesznek szert.


4. Monogatari (Mese) Series

A fantasy anime egy könnyed lányregény sorozaton alapul, melyben egy tini lány egy félresikerült vámpírtámadás után elkezd vámpírrá válni, s ennek megakadályozásában segít neki egy öreg vámpír, miközben találkozik más különleges képességekkel rendelkező lányokkal. Az első évad 30 részét 2009. és 2012. között adták le. A 2. évad 28 epizódja 2013-2014-es időszakban került képernyőre. A befejező évad 42 részére pedig 2014. és 2019. között jött ki.


3. Clannad

Ez a romantikus anime egy interaktív játékból nőtte ki magát, 2007. és 2008. között 23 részt sugároztak belőle. Ezt követően 21 epizódnyi 2. évad következett Clannad After Story címmel 2008-2009-ben. A történetben egy végzős diák (Tomoya) segít először egy, majd később öt lánynak az iskola és az élet nehézségeivel megküzdeni.

 

2. Naruto
Máig a legjobb nindzsás anime, amelynek első 220 részét 2002. és 2007. között adták le. A következő 500 epizód Naruto: Shipuden címen került adásba 2007. és 2017. között. A nindzsafalvak fantáziavilágában játszódó sorozat főhőse Uzumaki Naruto, egy fiatal fiú, akinek testében a rettegett kilencfarkú rókadémon raboskodik. A fiú és barátai (Sasuke és Sakura) fejlődését, harcossá válását kíséri végig az anime.

1. Demon Slayer
A mangán alapuló, meglepően magas színvonalú anime óriási sikert aratott. Első évadának 26 részét 2019-ben adták le, míg a második évad 18 epizódja 2021-2022-ben került képernyőre. A 3. évada idén látható. Készült belőle 2020-ban egy anime film is, amely Japánban minden idők legnézettebb anime mozija lett.
A történet Tanjiro Kamado nevű fiúról szól, akinek a családját lemészárolta egy démon a húga, Nezuko kivételével, aki démonná változott a támadás alatt. Tanjiro démonvadász lesz, hogy segíteni tudjon Nezuko állapotán és megbosszulja családja halálát.

Ekkora anime választék mellett egészen biztos, hogy bárki megtalálhatja a magán tetsző, szórakoztató időtöltést. Maratonra fel!

Forrás:https://jw-webmagazine.com/best-anime/