----> HŰSÉGPROGRAM <----
Regisztrálj most és azonnali 500 + Hírlevél: 1000 pontot írunk jóvá a fiókodban! 

Blog

Nagy pénzrablás kis titkai

Osvalt Dénes
2021.06.05 19:53
Nagy pénzrablás kis titkai

Hogyan vészeljünk át kettő pénzrablás közötti időszakot?

A jó sorozatok megérintik a nézőt, történetük sodrása elragad és egy rész végén már alig várjuk a következő epizódot.

Ilyen a Nagy pénzrablás is. Most éppen kettő évad között vagyunk, ráadásul tudjuk, hogy a következő egyben az utolsó is lesz. Ezt a szünetet töltjük ki olyan kis érdekességekkel, amelyek többségével még nem találkozhattunk.

A legnézettebb nem angol nyelvű sorozat
Az első évad 2017-ben jött ki, s mire a következő évben elkezdődött a második évad, addigra komoly nézettségre tett szert. A harmadik évadot pedig már 44 millió háztartásban nézték meg Amerikán kívül, és sokáig a legnézettebb volt Franciaországban, Olaszországban, Portugáliában, Brazíliában, Argentínában és Chilében.

Interaktív forgatókönyv
A szokásos eljárás, hogy a teljes évad forgatókönyvét hónapokkal a forgatás előbb megírják. Itt viszont egy rész forgatása közben írják a következő epizód forgatókönyvét, mert a szerzők szerint a felvételeket látva jobban tudják követni és átélni a történetet, sőt a színészek játéka is inspirálóan hat rájuk. Ez persze a színészek munkáját nehezíti meg, hiszen a szokottnál kevesebb idő jut a felkészülésre és beleélésre.

Címkavalkád
A sorozat angol címe Pénzrablás, az eredeti, spanyol címe pedig Papírház. Magyarországon Nagy pénzrablás a címe. Ám a szerzők a sorozat koncepciójának megírásakor munkacímként a Kilakoltatottakat használták, ami valóban jobban passzol a szereplők karaktereihez.

Halálos betegen
Az első forgatókönyvben még valamennyi pénzrabló szereplő különféle halálos betegségben szenvedett. Végül mégis úgy döntöttek, hogy csak Berlinnek legyen degeneratív betegsége. Talán nem akarták, hogy az alapkoncepció túlságosan hasonlítson a Totál szíváséhoz (Breaking Bad).

A narrátor
Eredetileg a Professzor lett volna a narrátor, ám a forgatókönyv írói úgy gondolták, hogy túl narcisztikus lenne, ha a saját tervéről beszélne. Végül Tokyo lett a narrátor és nem is baj, hogy egy nő szemszögéből látjuk a Professzor által kitervelt rablást.

Denver nevetése
Valószínűleg a legtöbb nézőnek feltűnt Denver kissé különös, akadozó nevetése. Sokan azt gondolják, hogy ez a színész önálló produkciója, ám valójában a forgatókönyvet eleve így írták meg, még mielőtt Jaime Lorente (Denver) megkapta volna a szerepet. Mindegyik jelentkező színész másképpen adta elő a nevetést, a legjobban Jaime-nek sikerült.

Tokyo frizurája
A producer szerint Tokyo karakterét volt a legnehezebb kitalálni. Eredetileg egy idősebb nőt képzeltek el a szerepbe, ám Úrsula Corbero mindenkit lenyűgözött a meghallgatáson. Később elárulta, hogy Tokyo megformálásában nagyban inspirálta őt a „Leon, a profi” női főszereplője, Mathilda (Natalie Portman). Az öltözködéstől a frizuráig szinte mindenben követte őt.

A Spanyol Bank aranya és a pénzeső
A sorozat egyik leglátványosabb jelenete, amikor a bank elárasztott páncélterméből elkezdik kihozni az aranyat. A poén az, hogy a Spanyol Bankban tényleg ott van az arany, és tényleg elárasztásos védelemmel őrzik.
A másik látványos jelenet, amikor egy zeppelinből pénzt szórnak ki Madrid felett. A jelenetet ténylegesen leforgatták és kb. 140 millió eurónyi kellékbankjegyet szórtak ki. Mindez jól nézett ki, de az egyik legbonyolultabb és legnagyobb szervezést igénylő jelent volt.

Inspiráció
2018-ban 5 rabló kirabolt néhány isztambuli üzletet, s amikor elkapták őket, akkor azzal védekeztek, hogy a sorozat inspirálta őket. Indiában pedig egy ékszerrablásnál viseltek Dali maszkot a rablók. Szerencsére eddig ezeknél komolyabb, a sorozattal kapcsolatba hozható rablások nem történtek.

Remélhetően a 6. évadban is lesznek látványos és izgalmas megoldások. A szerzők szerint az utolsó évad még érzelemdúsabb, izgalmasabb és egy kicsit keményebb lesz, mint az eddigiek.

Forrás:
https://unbelievable-facts.com/2020/05/facts-about-money-heist.html