----> HŰSÉGPROGRAM <----
Regisztrálj most és azonnali 500 + Hírlevél: 1000 pontot írunk jóvá a fiókodban! 

Blog

Tippek használt okostelefon vásárlásához - CSAK OKOSAN!

Osvalt Dénes
2020.10.06 17:03
Tippek használt okostelefon vásárlásához - CSAK OKOSAN!

A használt telefon vásárlásával egy csomó pénzt takaríthatunk meg, ugyanakkor egy ilyen vétel sok kockázatot is rejthet magában. 

Hogyan vegyünk OKOSAN használt okostelefont?

A használt telefon vásárlásával egy csomó pénzt takaríthatunk meg, ugyanakkor egy ilyen vétel sok kockázatot is rejthet magában, ideértve a jól használhatóságot vagy akár azt, hogy ne legyen lopott. Ezért nem árt néhány tipp a vásárláshoz.

Mivel a gyártók minden évben újabb és újabb modellekkel jönnek ki és sok emberben dolgozik a vágy, hogy minél újabb telefonja legyen, ezért rengeteg alig használt csúcsmobil kerül a használt telefon piacra.

Azonban minden használt telefon vásárlása igényel egy kis nyomozást. Garancia a legtöbb esetben már szóba sem jöhet, vagy jelentősen lecsökkent idejű. Minden esetben meg kell bizonyosodni arról, hogy a mobilon minden működik és mindezekkel arányos az ár.

A megfelelő ár
A használt telefon vásárlásának lényege a jó ár. Az nagyban függ attól, hogy a vásárlás idején mennyien adnak el mobilt és milyen áron. Ez kideríthető egy kis kutakodással az eBay-en, a Vaterán vagy más hasonló webhelyen.

Már biztosan találkoztál vásárlási jó tanácsokkal, ezért csak néhány alapvető teendőt sorolunk fel:

    • Bizonyosodj meg, hogy a telefon nincsen lezárva. Az Interneten nagyon sokan árulnak lezárt okostelefonokat kissé olcsóbban.
    • Az eladó által kért ár sokszor csak az ő kívánságait tükrözi, nem pedig a tényleges árat.
    • Az olcsó ár néha nem pont azt a készüléket jelenti, amit akarsz, még ha a típusa azonos is (pl. csak amerikai hálózathoz jó stb.), ezért fontos a telefon részletes leírását is elolvasni.
    • Hasonlítsd össze ugyanazon típus, ugyanolyan felszereltségű új árával az eladásra kínált telefont, ha csak kicsi a különbség (mert pl. fiatal a telefon), akkor érdemesebb a garancia miatt az újat választani.
    • Győződj meg róla, hogy a telefonnak megvan-e minden tartozéka és működnek-e. Ha nincsenek meg, akkor a beszerzési áruk lealkudható a telefon árából.
    • Ugyancsak árcsökkentő tényező a sérülés, karcolás, hiányzó tartozék, kódhiány.

Hol vásároljunk?

A legjobb személyesen vásárolni, hiszen akkor sok mindent ki lehet próbálni a telefonon. Sokan vásárolnak online is, mivel az kényelmesebb, azonban ez rizikósabb.

Szinte minden érv a személyes vásárlás mellett szól. Bárhol is találtuk meg a nekünk tetsző mobilt, mindig érdemes személyesen felkeresni az eladót és kézbe venni a készüléket. Az eladó szemébe nézve könnyebben kialakul a kölcsönös bizalom. Ne feledjük, hogy az eladók döntő többsége is kölcsönösen előnyös ügyletre vágyik. Egyikük sem akar később egy pénz visszatérítési vitát.

Emellett a személyes vásárláskor történő igen alapos vizsgálat eleve elriasztja a komolytalan vagy kétes eredetű készüléket kínáló eladókat.

Íme, hogyan is néz ki egy komolyabb átvizsgálás:

    • Meg kell nézni, hogy a telefonon van-e bármilyen fizikai sérülés (horpadás, karcolás, beázás), ideértve a kamera lencséket is. A telefonokon van beázás jelző, vásárlás előtt a neten érdemes megnézni, hogy a kiválasztott modellen ez hol található.
    • Nyiss meg rajta mindent, amit lehet (portok, kártyatartók, akkumulátor), nézd meg, hogy működnek-e. Tegyél be kártyát (legyen nálad a típushoz kellő valamennyi méret), próbáld ki a fejhallgatót, a töltőt. Tedd be a saját SIM kártyádat, végezz egy ellenőrző hívást (itt kiderül, hogy a telefon ugyanazon a hálózaton van-e, mint a SIM-ed, esetleg kártyafüggetlen-e), nyiss meg egy ismerős honlapot, próbáld ki a mikrofont és a hangfelvételt.
    • Futtasd le a szerviz tesztet, ami megmutatja, hogy a telefon egyes részei (pl. képernyő, zseblámpa, rezgés, mikrofon, kamera stb.) működnek-e. Ezt típusonként másként lehet elérni, pl. a Samsung Galaxy S3 esetében így lehet elindítani: #0*#. Érdemes megnézni, hogy a választott telefon típusán hogyan indul el ez a teszt.

Pusztán csak online vásárolni fotók és leírás, meg esetleg egy telefonbeszélgetés alapján egy kissé zsákbamacska. Ha már így alakul a helyzet, akkor lehetőleg olyan platformról kell vásárolni, amely értékeli a feleket, visszajelzés adható. Az sem baj, ha az eladó profilja ellenőrizhető vagy biztos referenciákat tud felmutatni.

Ha már megvetted a telefont, akkor mindenképpen vedd figyelembe, hogy már nincsen garanciája, tehát a készülék védelmére a szokottnál nagyobb gondot kell fordítani. Első lépésként mobiltokot kell venni rá; egyrészt ha nincsen, akkor mindenképpen szükségszerű, másrészt ha van, akkor az nem feltétlenül a te ízlésedet tükrözi, a magad választotta design komfortosabbá teszi használatot.

Forrás:
https://lifehacker.com/how-to-buy-a-used-smartphone-without-getting-screwed-1560779463