----> HŰSÉGPROGRAM <----
Regisztrálj most és azonnali 500 + Hírlevél: 1000 pontot írunk jóvá a fiókodban! 

Blog

6+1 Attack on Titan érdekesség, amit még biztos nem tudtál!

Anime
Szűrés törlése
Osvalt Dénes
2020.04.27 10:30
6+1 Attack on Titan érdekesség, amit még biztos nem tudtál!

Attack On Titan - Titán titkok






 

 

Az Attack On Titan (magyar címe: Háború az óriások ellen) anime szélsebesen meghódította a világot, ahol ijesztő szörnyek világa csap össze a manga hősökkel. 

Csak igen kevés anime tett szert ilyen világkörű érdeklődésre, amit az Attack On Titan elért néhány év alatt. 2009-ben indult és mára már a legolvasottabb és nézettebb manga/anime lett. Szomorú aktualitás, hogy a következő szám megjelenését későbbre teszik a járvány miatt.

Amikor egy anime ennyire ismertté válik egy családban, akkor az általában gyerekeknek vagy tiniknek szól, mint a Dragon Ball Z vagy a Pokémon.



Az Attack On Titan közelébe tilos gyerekeket engedni, mert jó néhány, rajzfilmekben nem jellemző, horrorisztikusan erőszakos jelenettel találkozhatnának. Kínában emiatt be is tiltották a sorozat Internetes megjelenését.

Az anime története olyan korban játszódik, amikor az emberiséget már majdnem kiirtotta a húsevő óriások faja, akik bekerítették az utolsó emberi várost, hogy belakmározhassanak annak lakóiból.

Szóval hogyan válhatott egy ilyen sötét helyzet annyira népszerűvé? Az Attack On Titannak felejthetetlen a látványvilága, igen érdekes karakterű szereplői vannak, és jó néhány titok lengi be, hasonlatosan, mint a Lostban láthattuk néhány éve.

Összegyűjtöttünk Neked olyan 6+1 érdekességet az Attack On Titanről, amiket kevesen tudnak erről a különleges anime sorozatról. 

1. Az amerikai képregények esetében számtalanszor előfordul, hogy az egyes sorozatok (pl. Marvel, Disney, Dark House, Image vagy 2000AD) szereplői feltűnnek a másik sorozatban. A mangák és animék esetében ez ritkán fordul elő Japánban. Még ritkább, hogy manga szereplők nem-japán képregényben tűnjenek fel. Ilyen kivétel az Attack On Titan, mert a titánok megküzdöttek a Bosszúállókkal és a Galaxis Őrzőivel is.

2. A manga sorozatokat egy vagy kettő szerző jegyzi, de valójában egy egész csapat dolgozik az egyes részeken. Akiknek a nevét megemlítik, azok többnyire megírják a sztorit vagy megrajzolják a történet főbb elemeit. A szöveg finomítását és a rajzok részleteit azonban jóval többen készítik el.

3. Az emberek három fallal körülvett városának mintája a majd’ ezeréves németországi Nördlingen, amelyet körbevevő fal máig fennmaradt. A mangában a városfallal körülvett házak kifejezetten gótikus jellegűek.

4. Létezik egy igen sikeres paródiája az Attack On Titannak, amely egy gimiben játszódik, ahol a főhősök egy osztályba járnak a nekik állandóan keresztbe tevő titánokkal. Ez a manga sorozat olyan sikeres lett, hogy önálló anime adaptációt kapott.

Egyszer majdnem készítettek Japánban egy musicalt az Attack On Titanból, de egy próbán történt baleset miatt mégsem mutatták be. Szerencsére. Mondjuk a Naruto és a Death Note nem kerülte el ezt a sorsot.

5. Ez az anime olyan véres, hogy a gyermekeknek nem engedik nézni, ugyanakkor Japánban az Universal Studios mégis elkészítette az életnagyságú Eren titán alakja és a Női Titán harcát a filmes témaparkban. És kedves családi programként nemcsak egy levágott titán fejjel lehet fényképezkedni, hanem egy titán markában is.

6. Japánban olyan népszerű lett a manga, hogy a Subaru egy félperces reklámban a titánok elől Subaru Foresterben elmenekülő emberrel hirdette autóját. És Japánban ez ütős volt, ellentétben a kettő feledhető minőségű mozival.

+1  MIND MEGHALNAK? 
Az Attack On Titan szereplői hullanak, mint a legyek. A szerző, Hajime Isayama kifejezetten tragikus véget szánt nekik, ráadásul a történet titokzatosságát is meg akarta tartani, egy rejtély megoldását sem szándékozta felfedni. Azonban a manga sikere miatt – egyelőre – felhagyott ezzel. Majd meglátjuk, hogy mi lesz a végkifejlet.

Forrás: 
https://screenrant.com/attack-on-titan-manga-anime-facts-trivia-eren-yeager/
https://www.snknews.com/