----> HŰSÉGPROGRAM <----
Regisztrálj most és azonnali 500 + Hírlevél: 1000 pontot írunk jóvá a fiókodban! 

Blog

10 ok, hogy miért nem jó ötlet a CSUPASZ telefon!

2018.10.24 14:08
10 ok, hogy miért nem jó ötlet a CSUPASZ telefon!

A telefonod elég nagy valószínűséggel egy vagyonba került és mindenhová magaddal viszed.

Egy pillanatra most képzeld el, hogy kicsúszott a kezedből a lépcsőn és lebukfencezett még 3 lépcsőfokot.

 



Egy pillanatra most képzeld el, hogy kicsúszott a kezedből a lépcsőn és lebukfencezett még 3 lépcsőfokot.

Mire gondolhatsz először?  

Kijelentés: MINDEN jövőbeni találkozó, esemény stb a telefonod naptárában van.

Kérdés
: hány ismerősöd telefonszáma volt a telefonon és nem a SIM kártyára mentve?

Találós kérdés az előzőhöz: A telefonra mentett ismerősök telefonszáma közül, mennyit tudsz fejből? (persze ehhez tudni kellene, hogy kik voltak lementve oda)

Kérdés a kijelentéshez: vajon volt-e olyan találkozó, ami baromi fontos, és az ahhoz tartozó személy telefonszáma (neve), a telefonon volt és nem a SIM kártyán?

És a lényeg: a növények tönkre fognak menni, ha nem szüretelem le őket!

Mit érez egy átlag ember, akinek MÉG nincs telefontok a készülékén, ÉS TUDJA annak fontosságát?

[Orsi] "Nemrég vettem egy új készüléket, egy Huawei P20 Pro-t. NEM a legolcsóbb kategóriájú készülék. Kifejezetten megéreztem az árát. Amíg nem volt rajta  telefontok és üvegfólia, addig izzadtam, mint ateista a templomban és többször kaptam szívgörcsöt, ha megcsúszott a kezemben. Nyilván jöhet a kérdés, vajon telefontokosként miért nem raktam rá telefontokot? Amiért a suszter cipője is lyukas! Most jön az igazi hülyeség a részemről: Mert nem tudtam eldönteni, milyen dizájn legyen rajta! Okos voltam ugye? Fontosabb volt számomra a dizájn, minthogy megvédjem a készülékemet! A készülék túlélte azt a pár napot, az én  vérnyomásom pedig visszaállt a helyére."


Szóval, véleményem szerint csak az igazán őrült fenegyerekek hagyják csupaszon a telefonjukat.

Például azok, akik extrém helyzetekben készítenek selfie-ket, mint pl. a képen látható Alexander Remnev, vagy.... ha van annyi pénzed mint Kim Kardashian-nak. 

Mi, akik inkább a kockázatkerülést tartjuk szem előtt, akik inkább vigyáznának a készülékükre, mint hogy szándékosan veszélynek tegyék ki, tudjuk, hogy egy jó minőségű telefontok és üvegfólia ára tized! annyiba kerül mint akár egy középkategóriás készülék ára, ami 30-50.000 Ft-ba kerül. Vagy vegyük a drágább fajta telefonokat, amik minimum 200.000 Ft-ba kerülnek.

És akkor itt most nem is fejtem ki bővebben annak a terhét, az extra „költségét”, hogy pár teljes napig nincs telefonod

Ha még mindig úgy gondolod jobb neked csupaszon a telefonod, akkor játszunk egyet.


Jegyezd fel 1 napig, hogy HÁNYSZOR nyúlsz a telefonod után, hányszor nézel rá, hányszor használod?

És akkor most egy percre hunyd be a szemed és képzeld el, ahogy nincs melletted a telefonod. Nem tudsz ránézni, nem érzed a rezgését, hogy jött-e értesítés, és senki... SENKI sem tud téged elérni telefonon, viberen, face-n, nincs poszt az instára... És Te sem tudsz senkit elérni a telefonnal. Se hívással, se sms-sel, se viberen, face-n....

Az, hogy Telefontokot és Fóliát teszel a készülékedre, VAN ÉRTELME! 10 okom is van rá!

A TÉGLÁK ideje lejárt, eljött a Cserepek aranykora. A készülékek egyszerűen túl vékonyak, túl törékenyek. A Nokia 3310-es telefonok már őskövületnek számítanak. De igaz volt rá, hogy hiába reptetted meg a levegőben és esett ki az ablakból. Felvetted, megtörölted a nadrágodban és mentél tovább. Ha aggódnunk kellett volna, tuti lett volna már akkor is telefontok. És persze elgondolkodtató, hogy miért viccelődtünk úgy vele, hogy az volt a mobiltelefon gúnyneve, hogy „féltégla”? Mert elpusztíthatatlan volt. A jelenkorunk cserepeinek szüksége van extra védelemre, hogy ne törjön el.

1. OK: Ha nem vettél biztosítást a készülékedre...

[Orsi] "Én speciel nem vettem. Az én készülékemre az alapcsomag 3000 ft + extra lopásvédelemmel havi 5000 ft-ra jött volna ki. Jelenleg a piacon már tudsz biztosítást kötni, ELŐRE MEGHATÁROZOTT feltételek mellett kb havi 1000-5000 FT-ért. De! Nagyon sokszor önrészt kell fizetned, ha valamilyen kár bekövetkezik. Pl. az egyik (direkt nem nevezem nevén) biztosítási lehetőségnél havi 4000 Ft-os biztosítási díj mellett, az önrész mértéke kár esetén 33 000 Ft. Lefordítva: Havi 4000 ft-ot fizetsz azért, hogyha történik valami a készülékeddel, ami mondjuk 30.000 ft-os javítási költséggel jár, akkor a biztosító NEM FIZET semmit, mert az önrészből kijön a javítás költsége. Én ehelyett azt választottam, hogy rátettem a telefontokot + a fóliát a készülékemre és hacsak nem esik be a busz alá a telefonom, nem aggódom miatta. Méghozzá azért, mert már esett telibe „pofára” a konyhai csempére (megmondom őszintén, ott egy darabig álltunk felette és nem mertük megnézni), mert már röpült ki úgy a kezemből, hogy „megpattant” és repült tovább vagy háromszor. Szóval, ha nincs biztosításod, akkor legyen tokod és fóliád!"

2. OK: A karcolások elkerülésére.

A telefontokok kijelzője alapból stramm anyagból készül. Sokszor persze már a hátoldal is üvegből van. De ezek rendkívül erősek és masszívak tudnak lenni. A telefonod „üveg” része több, mint üveg. Mivel rendkívül sok fizikai behatás éri (pl. találkozás a kulcscsomóval a táskában), nagyon ellenállónak kell lennie a karcolásokkal, törésekkel szemben. Ettől függetlenül a telefonod valószínűleg sok időt tölt el zsebben, táskában, ahol folyamatosan valamilyen hatás éri, és szép lassan össze fog karcolódni.

Megjegyzés: ugye tudod, hogy rengeteg készülék fajtának a HÁTLAPJA is ebből az üvegből van? Segíts a készülékednek és tegyél rá szépen tokot és fóliát.

3. OK A telefontok az egész készülékedet védi.

A telefonod önmagában egy technológia, egy eszköz. A telefontok önmagában nem képes az egész telefonodat megvédeni (kivéve persze a flip oldalra nyitható tok verziót), de nagyon sokat tehet azért, hogy a legnagyobb részét védje. Alapvetően pl. a mi tokjaink elölről „kapaszkodnak” a készülékbe, így pl. egy „pofára ejtést” követően először a telefontok pereme érinti a földet, nem pedig a készülék képernyője. Ezt tapasztalatból tudom, mint már említettem, pont így ejtettük le a konyhában a telefont. A telefontok így jó nagy eséllyel segít elkerülni, hogy a készülék képernyője „pókhálósra” törjön.

4. OK: Miért fizetsz többet, egy telefontokért, vagy a javításért?


Sokan azt mondják, a telefontok drága. Persze a jobb minőségű, ami nem hullik darabokra kb. 1 hónapon belül, mint egy csomó külföldről rendelt vacak kínai, az igen, többe kerül. De SOKKAL olcsóbb, mint egy új telefon, és SOKKAL olcsóbb, mint egy javítás. Érdemes átgondolni, hogy vajon a külföldről rendelt 1 dolláros tok tudja-e azt nyújtani, amit nagy valószínűleg egy fél tál rizsért készítettek el. Pl.: probléma esetén van az eladóhoz ELÉRHETŐSÉG, tud-e cserélni, van-e elállási lehetőséged, vissza kérheted-e a pénzedet stb. És persze a visszaküldés költsége belföldi árakon megy, nem pedig nemzetközin. 

És a legjobb kérdés: vajon az a tok, ami 1 hónapon belül MAGÁTÓL széthullik, vajon milyen biztonsággal védi meg a készülékedet?

Persze, ha a tokot „csak úgy” mert olcsó volt teszed rá a készülékedre, akkor nem szóltam. Hagyd figyelmen kívül ezt a pontot.

5. OK: Kell a súrlódás 

Tudod mi a gond, az extra sima felületű, szexi készülékekkel?

Extrém csúszósak... mint a szappan a zuhany alatt. Egy telefontok segít megkülönböztetni neked azt a két érzelmet, hogy a telefonod magától megmarad a kezedben, és te így nyugodt lehetsz. Vagy... épp kicsúszik és kikerekedett szemekkel láthatod a sima felületű, szexi és értékes készülékedet, ahogy végig szánkózik a kavicsos úton...

Bezzeg... ha lett volna rajta telefontok és fólia, nyilván érzel egy kis barométer kilengést az érzelmekben, de aztán megnyugodsz, amint felveszed a telefonodat és látod, hogy nem történt baja, mert ELŐRE LÁTÓ voltál. Tettél a telefonodra tokot és fóliát.

6. OK: Ápol és eltakar 

Régi már a telefonod, ezért lehet, hogy arra gondolsz, nincs szükség tokkal védeni a készüléked. De a telefontok többet tesz, mint hogy „csak” védi a készülékedet. Ápol és eltakarja azt a tényt, hogy nem tartod az iramot a havonta megjelenő csúcsmodellekkel. Egy új tok, szó szerint új külsőt ad. Ebből fakadóan még két dolgot kiemelnék:

a./ Ha a régi telefonodat már nem lehet javítani, ÚJAT kell venned, ami valószínűleg többe kerül, mint egy telefontok.

b/. Tudtad, hogy szemben a GSM boltokkal, nálunk több éves telefon készülékre is kapható tok? 

7. OK: Ha mindig veled van, előfordulhatnak balesetek

Mindenhová magaddal viszed a telefonod. SZÓ SZERINT mindenhova. Olyan helyekre is, ahová nem biztos, hogy kellene: toalett, egy randi. Mégha nem is vagy egy tipikus ügyetlen ember, nagyon-nagyon-nagyon pici a valószínűsége annak, hogy egy olyan dolgot, ami naphosszat, mindig veled van, SOHA nem fogsz véletlenül leverni pl. az asztalról. 

Itt már sejted a konkluziót: védd a telefonodat tokkal + fóliával.

8. OK: A telefontok, HANEM kiegészítő az aznapi ruha összeállításodhoz, motiváció stb...

Hölgyeknek: A telefontok pont olyan divat kiegészítő, mint a táskád, cipőd, az ékszer amit felveszel, vagy a smink amit választasz. Egy dizájn nem passzol minden alkalomhoz. És bizony vannak olyan helyzetek, amikor az egyszerű, átlátszó szilikon tok, amit már az UV sugárzás szép sárgás-barnává változtatott át, inkább a táska mélyére való, minthogy nyilvánosan mutogassuk.

Vállalkozóknak: Vállalkozóknak és akiknek kell a motiváció: Vállalkozóként a teendőim listája mellett, a telefonom is fontos része az életemnek, a munkámnak stb. Mint sokan mások, én is „arccal lefelé” tartom az asztalon, ha olyan helyen vagyok, hogy nem akarom, hogy lássa mindenki, amikor felvillan a képernyő. A hátoldal NEKEM fontos része a motivációmnak. Mindenkinek van egy olyan motiváló gondolata, ami az aktuális élethelyzetben átsegíti. Csak rápillantok, erőt merítek és teszem tovább a dolgom.

9. A Telefontok ajándék! 

Sokan vagyunk olyanok, akik vakarják a fejüket, hogy mit vegyenek ajándékba: születésnap, névnap stb.-re.

Hogy miért vagyok biztos, hogy az Infinity kézzel készült tokok, a szuper ajándék?

MERT: Többször voltam szemtanúja annak, amikor a telefontokot előttünk adták át a megajándékozottnak. Ezek a kedvenc pillanataim. Az a pillantás, amit először vetnek a telefontokjainkra, és az a hála, amivel ránéznek az Ajándékozóra szó szerint megfizethetetlen. Akármilyen „nyálasnak” hangzik is, a szívem ilyenkor mindig fényképet készít. 

MERT: Amikor valaki új készüléket kap ajándékba, remek kiegészítő hozzá a kézzel készült védőtok és az üvegfólia.

MERT: A variációk száma végtelen, ezért pont olyan tokot tudsz ajándékozni, amiről tudod, hogy a másik örülne. Kézilabdázik? Adj névre szóló kézilabdás tokot. Szereti az unikornist? Hát legyen unikornisos! 

10. OK: A telefontok egyedivé tesz Téged 

Megszerezted a legújabb, legforradalmibb készüléket? Wow! szuper!

És azt olvastad, hogy rajtad kívül hányan tették meg ugyanezt... lehet pont aznap, amikor te is?

A telefontok az egyetlen lehetőséged, hogy azon kívül, hogy a személyiségedet tükrözi, VÉDI a készüléked, még egy extra szolgálatot is ad neked: meg tudod különböztetni a többitől! :)